Mutfaklar günümüzde bir evin olmazsa olmaz parçasıdır. Hatta birçok aile vaktinin çoğunu mutfakta geçirmeyi tercih eder. Güzel bir yemek eşliğinde sohbet ederken günün yorgunluğu da atılıp gider. Mutfakta geçirilen bu süre zarfında gözümüzün en çok temas ettiği alanlar da şüphesiz mutfak mobilyalarıdır. Mutfak dolaplarındaki renkler, kapak dizaynları, cam modelleri hatta tutacaklarına kadar birbirinden farklı ve ilgi çekici tasarımları görmek mümkün. Tabi mutfak dolabı deyince Türkiye'nin göz bebeği İstanbul mutfak dolabı modellerinden bahsetmemekte olmaz.

Mutfağın Başkenti İstanbul

Birbirinden şık ev tasarımlarının yer aldığı mega şehir İstanbul için mutfağın başkenti İstanbul demekte çok yerinde olur. Boğaza nazır yalılardan, lüks sitelere kadar birçok konutun yer aldığı bu şehirde mutfak mobilyası tasarımları da sektöre öncülük etmektedir. İç mimarlık alanında faaliyet gösteren birçok firma da mutfak dolabı tasarımları konusunda birbiri ile yarış halindedir. Modern mutfak tasarımları ile gelenekselliği birleştiren tasarımlar en çok rağbet görenleridir. Bunun yanı sıra kullanılan ekipmanların güncel olması ve işlevselliği de önemlidir. Mutfak dolapları fiyatlarında ev sahiplerini en çok rahatsız eden konu firmalar arasındaki anormal fiyat farklarıdır. Bu konuda fiyatların belirlenmesine yardımcı olan birim metretüldür. Kullanılan malzemenin cinsine göre birim metretül fiyatları da değişim gösterir. Örneğin suntalam kapaklı mutfak dolaplarının birim fiyatı ortalama dört yüz Türk lirası civarında iken lake kapaklı mutfak dolaplarında ortalama metretül fiyatı dokuz yüz Türk lirasına kadar çıkabilir. Bu iki malzeme fiyat aralığında mdflam, membran, high gloss, akrilik gibi türler de mutfak dolabı tasarımları içerisinde yerini alıyor. Ortalama bir mutfak dolabının maliyeti 3500-4000 TL arasında oluyor. Tüm bunların yanı sıra ödemeler konusunda bazı firmalar kredi kartına 6 ila 12 ay arasında değişen taksit imkanları da sağlıyor.

Mutfak Dolabı İmalatında Süre

Mutfak Dolabı İmalatında Süre imalatın boyutuna ve yapılacak olan ince işçiliğe göre değişmekle birlikte İstanbul şartlarında tek bir mutfağın yapımı ortalama olarak bir gün ile bir hafta arasında değişebiliyor. Bu süre işin başlamasından bitimine kadar olan süreyi kapsıyor.


Son 6 Blog Yazısı

Büyükçekmece Mutfak Dolabı Modelleri
Büyükçekmece Mutfak Dolabı Modelleri

Bu ürünlerde Büyükçekmece mutfak dolabı modelleri sağlamlığı ve uzun ömürlü olmasında önemli rol oynar.

Tarih : 21.09.2017 15:31:01
U Mutfak Modelleri
U Mutfak Modelleri

Geleneksel U mutfak modelleri ilgili sorunlar genellikle küçük boyutlarından dolayı ortaya çıkar.

Tarih : 18.09.2017 17:15:00
Mutfak Alt Kör Köşe Mekanizmaları
Mutfak Alt Kör Köşe Mekanizmaları

İşte bu alanlar kişinin zevkine ve ihtiyacına göre çeşitli mutfak alt kör köşe mekanizmaları ile kullanıma açılıyor.

Tarih : 13.09.2017 16:50:45
Alt Kör Köşeler İçin Köşe Sepetleri
Alt Kör Köşeler İçin Köşe Sepetleri

Mutfaktaki alt kör köşeler için verimli depolama olanağı sağlanılabilmesi alt kör köşeler için köşe sepetleri kullanılabilir.

Tarih : 11.09.2017 16:41:38
Ümraniye Mutfak Dolabı Modelleri
Ümraniye Mutfak Dolabı Modelleri

Ümraniye mutfak dolabı modelleri her zevke ve keseye hitap edecek şekildedir.

Tarih : 7.09.2017 16:39:45
Esenler Mutfak Dekorasyonu
Esenler Mutfak Dekorasyonu

70 yıllık bir konsept olan çalışma üçgenidir ve bu üçgen Esenler Mutfak Dekorasyonu adı altında.

Tarih : 5.09.2017 17:23:24

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 23.08.2017 14:32:50
BU ÜRÜNÜ 228 KİŞİ İNCELEDİ